Czas na Ołbin- header

Maja Kraszewska

Czas na Ołbin- headerUrodziłam się na Ołbinie.To miejsce jest mi bliskie, Z racji zainteresowania moim miastem interesuje się najstarsza jego częścią czyli Olbinem. Będę pracować na rzecz promocji historycznych walorów naszego osiedla

Stanisław Kraszewski

Czas na Ołbin- headerOłbin to moja mała Ojczyzna, tu się wychowałem i uczyłem. Uwielbiam podróże i dobrą kawę. Teraz ja mogę pomóc mojej dzielnicy, dlatego zależy mi na rozwoju mikro przedsiębiorczości i na większym zazielenieniu terenów niezabudowanych. Czas na Ołbin!

Grażyna Wilk

Czas na Ołbin- header(Graża Vlk) - z wykształcenia technik księgowości. Przed laty aktywistka "młodzieżòwki"Pomarańczowej Alternatywy. Mama siedmiorga dzieci. Bardzo wrażliwa na ich dobrostan (dotyczy to nie tylko własnej "gromadki"). Osoba o wyjątkowym poczuciu humoru (imieniny 1 kwietnia). Niezłomna w walce o sprawy, co do których słuszności jest przekonana.     W sytuacjach krytycznych potrafi zachować niespotykanie zimną krew. Potrafi konsekwentnie dążyć do upatrzonego celu. Towarzyska i oddana dla przyjaciół. Uczestniczka ( a czasem inicjatorka) wielu różnych przedsięwzięć kulturalno-artystycznych (między innymi wokalistka legendarnego zespołu Miki Mousoleum). Nie lubi zakłamania i hipokryzji. W kontakcie z fałszem potrafi być bezwzględnie szczera. Pełna wielu niezłych pomysłów, którymi lubi się dzielić. Zaradna i skrupulatna. Zazwyczaj skuteczna.

Klaudia Jachira

Czas na Ołbin- headerAktorka, satyryczka, instruktorka teatralno - dramowa, rodowita wrocławianka. Zaangażowana w życie Wrocławia oraz całego kraju. Prowadzi działalność satyryczno - polityczną, w której, w humorystyczny sposób, wytyka błędy obecnie rządzącym. Głęboko wierzy, że każdy ma prawo do czynnego uczestnictwa w kulturze i stara się do tego nakłonić jak najwięcej osób i instytucji. Dlatego w 2013 roku, zorganizowała w kamienicy, w której mieszka na wrocławskim Ołbinie, etiudy teatralne, które mogła obejrzeć lokalna społeczność. Gdy trzeba, potrafi ostro i otwarcie sprzeciwić się decyzjom władz lokalnych, tak jak podczas debaty organizowanej przez radio TOK FM, w której zarzuciła prezydentowi Wrocławia, traktowanie miasta jako swojego królestwa i nazwała Go "Królem Rafałem". W Radzie Osiedla Ołbin chce walczyć o rewitalizację podwórek, większy dostęp do kultury mieszkańców Ołbina oraz o jak najwięszką liczbę streetworkerów (sama chętnie stanie się jednym z nich), którzy będą prowadzić zajęcia i warsztaty dla ołbinskich dzieci i młodzieży.

Elżbieta Leśny

Czas na Ołbin- headerMam 56 lat, od zawsze z krótką przerwą mieszkam na Ołbinie. Jestem opiekunką osób starszych i niepełnosprawnych. Ważne dla mnie są: seniorzy, przyroda, zwierzęta. Uważam, że można wiele poprawić w tych obszarach.

Paweł Wikliński

Czas na Ołbin- headerMam 36 lat, jestem magistrem politologii. Na Ołbinie mieszkam wraz z żoną i synkiem od dziewięciu lat. Chcę, aby nasze osiedle stało się miejscem przyjaznym dla mieszkańców. Aby dzieci mogły bawić się na bezpiecznych placach zabaw, aby podwórka i ulice były czyste, a wspaniałe kamienice odnowione. Abyśmy mogli żyć, pracować i odpoczywać na zielonym, bezpiecznym i pięknym osiedlu!

Estera Szumilak

Czas na Ołbin- headerJestem ekonomistką, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego i mamą dwóch wspaniałych dziewczynek. Na Ołbinie mieszkam od siedmiu lat. Uważam, że to miejsce z ogromnym potencjałem, chociaż zaniedbane przez władze miasta – mało tu inwestycji, remontów, imprez kulturalnych. Chcę to zmienić jako radna naszego osiedla. Mam już zresztą na koncie pierwsze sukcesy. W 2015 roku m.in. dzięki mojemu dużemu zaangażowaniu podwórko, przy którym mieszkam, zdobyło we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim 500 tys. zł na rewitalizację. Teraz swoją pracowitość i energię chcę wykorzystać do przywrócenia blasku Ołbinowi.

Daniel Bronowicki

Czas na Ołbin- headerMam 32 lata, od urodzenia mieszkam we Wrocławiu. Z zawodu jestem technikiem mechanikiem po ukończeniu Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu. Uzyskałem też licenjat Europeistyki w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu oraz tyt. magistra Europeistyki Uniwersytetu Wrocławskiego a także tyt magistra Administracji na Uniwersytecie Wrocławskim. Rewitalizacja kamienic, zieleń i bezpieczeństwo na osiedlu to moje priorytety. Hobby: między innymi nowe technologie, filmy, lotnictwo. Ołbinianin z urodzenia i z zamiłowania. e-mail: daniel1701@o2.pl

Michał Jankowski

Czas na Ołbin- headerMieszkam na Ołbinie od 2011 roku. Nasze Osiedle ma wiele zalet, które wymagają odkrycia na nowo i wyeksponowania. Chciałbym, aby Ołbin stawał się fajnym miejscem do życia zarówno dla obecnych Mieszkańców jak i atrakcyjną opcją dla ludzi szukających swojego miejsca we Wrocławiu. Wizję tę realizuję działając aktywnie w mojej Wspólnocie Mieszkaniowej. W Radzie Osiedla będę lobbował przede wszystkim na rzecz poprawy infrastruktury i estetyki Ołbina (podwórza, zieleń, czystość).

Adrian Zawisza

Czas na Ołbin- headerNazywam się Adrian Zawisza, mam 24 lata i jestem mieszkańcem Ołbina przez większość swojego życia. Na co dzień jestem studentem piątego roku prawa oraz pracownikiem kancelarii prawnej. Na swoim osiedlu chciałbym postawić na zwiększenie bezpieczeństwa i jego estetyki. Rewitalizacja kamienic i powiększenie terenów zielonych powinny być priorytetem dla naszego osiedla, tak hojnie obdarzonego zabytkowymi kamienicami.

Wiktoria Matejko

Czas na Ołbin- headerNa co dzień jestem studentką studiów magisterskich z Architektury i Ochrony Zabytków na PWr. Mieszkam na Ołbinie od kilku lat i mam zamiar zostać na dłużej. Najbardziej na tym osiedlu cenię sobie piękną architekturę, dużo ogólnodostępnej zieleni, małe sklepy i przyjaznych sąsiadów. Jako radna osiedla chciałabym zadbać przede wszystkim o ład estetyczny i szacunek dla zabytkowej zabudowy w tym pięknym miejscu. Zależy mi na tym, by każdy park i skwer był równie zielony, co Park Tołpy, dlatego we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim znalazł się mój projekt rewitalizacji Skweru Ludzi ze znakiem P. Będę organizować wydarzenia plenerowe integrujące mieszkańców, a także zachęcać nas wszystkich do dzielenia się wspólnymi pasjami.